SSD vai HDD? Kuru disku izvēlēties mūsdienās?

SSD vai HDD? Kuru disku izvēlēties mūsdienās?

Lielākā daļa cilvēku tagad pērk portatīvos datorus vai izvēlas web hostinga pakalpojumu sniedzēju, un viņiem ir jāpieņem lēmums, izvēloties starp Solid State Drive (SSD) vai Hard Disk Drive (HDD kā datu nesēju. iegūt SSD, vai cieto disku (HDD).

Tātad, kurš no abiem ir labāka izvēle, SSD vai HDD? Nav nekādas tiešas atbildes uz šo jautājumu; katram pircējam ir atšķirīgas vajadzības, un jums ir jāizvērtē lēmums, pamatojoties uz šīm vajadzībām, jūsu prioritātēm un, protams, budžetu. SSD cenas ir samazinājušās, taču joprojām pastāv atšķirība starp SSD un HDD cenu – HDD joprojām ir lētāks variants.

Šī raksta mērķis ir izanalizēt abus diskus un izlemt, kura opcija patiešām ir pareizā. Lai to izdarītu, mēs salīdzināsim SSD un cietā diska atmiņu, un apskatīsim labo un slikto no abiem variantiem. Bet pirms tam, lūdzu noskatieties zemāk redzamo videoklipu, lai vizuāli apzinātu atšķirību starp šiem divu veidu diskiem (SSD pa kreisi, HDD pa labi).

Kas ir SSD?

Šeit mēs neiedziļināsimies pieņēmumos un saglabāsim šo rakstu tādā līmenī, lai būtu saprotams visiem. Ja tu izvēlies jaunu datoru vai izvēlies web hostinga pakalpojumu sniedzēju, vai vienkārši tev ir jautājums, ko pie velna nozīmē SSD ? Pirmkārt, SSD nozīmē “Solid State Drive”. Jūs, iespējams jau zināt, kas ir USB zibatmiņas – SSD var uzskatīt par lielgabarīta un sarežģītāku versiju pieticīgajai USB atmiņas kartei. Tāpat kā šīs atmiņas kartes, SSD nesatur kustīgās daļas. Bet informācija tiek uzglabāta mikroshēmās. Savukārt cietajā diskā tiek izmantota mehāniska ierīce ar lasīšanas / rakstīšanas galviņu, lai pārvietotos un lasītu informāciju no pareizās atrašanās vietas uz glabāšanas plāksnītes. Šī ir tā atšķirība, kas padara SSD daudz ātrāku.

Kā analogs piemērs, jautājumā – kas ir ātrāks? Lai iegādātos grāmatu un uzzinātu nepieciešamo informāciju, jums jāstaigā pa veikalu, lai to atrastu un atvērtu pareizo lappusi, vai otrā gadījumā, šī grāmata vienkārši maģiski atrodas atvērta jūsu rokās, kad un kur tā ir nepieciešama? Tas ir vienkāršs veids, kā HDD salīdzināt ar SSD; HDD vienkārši prasa vairāk fiziska darba (mehānisko kustību), lai iegūtu informāciju.

Parasti SSD izmanto to, ko sauc par NAND bāzētu zibatmiņu. Tas ir nemainīgais atmiņas veids.
Ko nozīmē nemainīgais veids? Vienkārša atbilde skan tā, ka jūs varat izslēgt disku, un tas “neaizmirsīs” to, kas tajā tika glabāts. Tā, protams, ir būtiska īpašība jebkurai pastāvīgai atmiņai. Kopš SSD pirmsākumiem jau tika palaistas baumas par to, ka šādi uzglabāti dati nolietosies un bojājumi tos pazaudēs jau pēc dažiem gadiem. Par laimi, šīs bija tikai baumas, protams, tās neatbilst vairs mūsdienu tehnoloģiju iespējām. Jūs varat visu dienu lasīt un rakstīt SSD, un datu glabāšanas integritāte tiks saglabāta pat ilgāk nekā 200 gadus. Citiem vārdiem sakot, SSD datu glabāšanas laiks noteikti, kad pārsniegs jūsu mūža ilgumu!

SSD nav mehāniskas rokas, lai lasītu un rakstītu datus, tā vietā tā balstās uz iestrādātu procesoru (jeb “smadzenēm”), ko sauc par kontrolieri (kontroles tehnoloģiju), lai veiktu virkni darbību, kas saistītas ar datu lasīšanu un rakstīšanu. Kontrolieris ir ļoti svarīgs faktors SSD ātruma piešķiršanai. Tas pieņem lēmumus, kas saistīti ar to, kā glabāt, atgūt, arhivēt un tīrīt datus, un tas viss var ietekmēt kopējo diska ātrumu.

Mēs neiegrimsim sīkās detaļās, par visiem tā veicamajiem uzdevumiem, piemēram, kļūdu labošana, kešatmiņas lasīšana un rakstīšana, šifrēšana un atkritumu savākšanu, pieminot tikai dažus. Šobrīd, pietiks pieminēt, ka laba kontroles tehnoloģija bieži vien nodala lielisku SSD no laba.

Kas ir HDD?

Cietā diska diskdziņi jeb HDD tehnoloģiju lietās ir bijuši apmēram ilgus gadus salīdzinājumā ar tehnoloģiju pasauli. IBM cieto disku pirmo reizi ieviesa 1956.gadā – jā ļaudis, tā jau ir 60 gadus veca tehnoloģija, paldies Dievam, vakuuma spuldzes televizoriem nenoturējās tik ilgi! Cietais disks izmanto magnētismu, lai uzglabātu datus rotējošā platē. Lasīšanas / rakstīšanas galviņa peld virs plates, kamēr tā lasa un raksta datus. Jo ātrāk plate griežas, jo ātrāk HDD var darboties, tipisks portatīvā datora disks šodien veic vai nu 5400 RPM (apgriezienus minūtē) vai 7200 RPM, lai gan daži serveru bāzes datori spēj izpildīt līdz pat 15.000 RPM!

Cietā diska galvenā priekšrocība ir tā, ka tas spēj uzglabāt lielu datu apjomu nedaudz lētāk. Mūsdienās, 1 terabaits (1024 gigabaitu) atmiņas nav vairs nekas īpašs klēpjdatora cietajam diskam, un šī tendence turpina augt, tomēr izmaksas par gigabaitu ir grūti aprēķināt, jo tagad ir pārāk daudz variāciju, lai varētu droši teikt, ka visi HDD ir ievērojami lētāki nekā SSD. No otras puses, šī cenas atšķirība neatsver šos trūkumus ar kuriem iespējams saskarties.

Secinājumi

Cietais disks varētu būt pareizā izvēle, ja jums ir nepieciešama tikai vieta, kur uzglabāt / saglabāt kaut ko, bet ne ar to operēt vai veikt jebkādas darbības.

SSD varētu būt pareizā izvēle, ja jums nav nekas pretī samaksāt nedaudz vairāk, lai iegūtu daudz ātrāku veiktspēju, savu ērtību labā.

No Comments

Post A Comment