Web dizaina tendences 2017. gadā

Web dizaina tendences 2017. gadā

Katrs gads, web dizaina nozarei ir sava veida evolūcijas cikls, kas to padara nozīmīgu un iedvesmojošu. Izpētīsim, kādas 2017. gada dizaina inovācijas var radīt nopietnu un modernu iespaidu par jūsu mājas lapu.

1. Tradicionālā dizaina beigas

Tradicionālais web dizaina koncepts, tā ierastajās izpausmēs ir izmirstošs jēdziens. Ir pienācis laiks pārtraukt mūs saukt par web dizaineriem, bet drīzāk izmantosim jēdzienu “dizaineri ar pieredzi”. Laiki mainās.

Tradicionālajā web dizainā, paša dizaina loma bija vairāk vērsta uz to, lai tas izskatītos pievilcīgi konkrētajai auditorijai.  Web dizains šodien – tas ir jau kaut kas vairāk. Tas jau ir kļuvis par kaut ko lielāku. Web dizaineri (vai dizaineri ar pieredzi) ne tikai vairs taisa mājas lapas, kuras izskatās skaisti pievilcīgi. Viņi ieskatās arī mājas lapu apmeklētāju pieredzē un stāstos.

2.  Interaktīva un ērta lietotāja saskarsne

Interaktīva un ērta lietotāja saskarsne
2016. gads ir bijis liels interaktīvo un ērto lietotņu saskarnes gads. Vai arī kā Kriss Messina, Hashtag radītājs un bijušais Googlers paziņoja: “2016 būs šo, konversijas lietotņu tirdzniecības gads.”

Šajā rakstā Kriss minēja, ka cilvēki mijiedarbosies ar uzņēmumiem, pakalpojumiem un robotprogrammatūrām izmantojot čatu, ziņapmaiņu un citas ierastās valodas saskarnes. Ziņojumapmaiņas platformas (piemēram, kā Slack, Facebook Messenger vai WeChat) pārņem sociālos tīklus, un lietojumprogrammu lejupielādes uzņēmumi sāk domāt par veidiem, kā izmantot šīs pārmaiņas.

Tādēļ interaktīvās konversijas lietotāju saskarnes (piemēram, mājas lapas) dizains kļūs par ar vien nozīmīgāku tēmu lielākajai daļai tīmekļa dizaineru, 2017. gadā. joprojām ir daudz neatrisinātu jautājumu, bet variet būt droši: konversijas saskarnes un to lietošanas pieredze un ietekme kļūst par 2017. gada svarīgāko jautājumu.

3.  GIF un citas animācijas

Jau kādu laiku daudzās mājas lapās un aplikācijās tiek izmantotas animācijas. Jaunums ir tas, ka GIF kļūst par “mainstream”. GIFi ir lieliski. Un viņi ir it visur. Tagad iekļauti arī Facebook un Twitter, GIFus var izmantot arī jūsu mājas lapas dizainā.

Bet nepārspīlējiet ar tiem – tie ir iedarbīgi, lai pievērstu lietotāja uzmanību. GIF ļauj jums radīt bagātīgāku produktu lietošanas pieredzi, izskaidro darbplūsmu vai vienkārši sniedz norādes, jūsu lietotājiem.
Un izmantojot vairākus GIF izveides rīkus (piemēram, Photoshop, Giphy vai record.it) web dizaineriem nav ierobežojumu, to dizaina izstrādes procesā.

 4. Jaunākās paaudzes responsīvais dizains

Responsīvais dizains turpinās dominēt, jo tas ir viens no efektīvākajiem veidiem, lai sasniegtu labu UX. CSS multivides vaicājumi piedāvā mājas lapu elastību un ļauj tām pielāgoties visa veida ierīcēm, uz kurām ir pieejama konkrētā vietne.

2016. gada aprīlī Google mainīja savu reitingu algoritmu, lai piešķirtu prioritāti mājas lapām ar optimizētu saturu, un visu šo gadu, mēs redzēsim, ka uzņēmumi steidzas atkārtoti palielināt savu Google reitingu. Kā mājas lapu izstrādātājiem, mums ir jāpieņem situācija, ka nav tikai viens izmērs, kas pakļaujas visam. Es uzskatu, ka paliek arvien mazāk iespēju, ka neresponsīvie saiti “nokļūs augšā”.

5. Minimālistisks web dizains

2017.gadā minimālisms tiks novirzīts uz pilnīgi jaunu līmeni, tāpēc tā vietā, lai nonāktu uz mājaslapu, lietotājiem tagad tiek parādīta “karte”. Tie ir ieejas punkti, kas darbojas, kā durvis lai atvērtu vairāk informāciju. Vietnes ietvaros var tikt izmantotas arī vairākas “kartes”, lai vizuāli ieteiktu tēmu un mudinātu lietotājus noklikšķināt.

Netflix ir tīmekļa vietnes piemērs, kura ir sākusi lietot “kartes” ar lieliskiem panākumiem – attēli, kuri izskaidro vairāk par izrādi vai filmu, nekā īsie apraksti un tie aizņem mazāk vietas. Šis minimālisms tiks arī izmantots mājaslapu izvēlnēs un navigācijā, un abi būs pēc iespējas vienkāršoti varianti. Tātad, šobrīd cilvēki vēlas izolētus, pēc iespējas vienkāršotus un vizuāli skaidrojošus mājas lapu dizainus un to elementus.

6. Datu vizualizācija

Dati un analītika ir kļuvusi svarīgāka nekā jebkad, un tagad lielie brendi saviem lietotājiem piedāvā iespēju apskatīt to statistiku. Datu prezentēšana vizuāli palielina lietotāju mijiedarbību ar šo informāciju. Īpaši noderīgas, lai prezentētu un liktu izprast lietas jūsu lietotājiem ir krāsainās diagrammas, piemēram, tās, kuras varat izveidot, izmantojot Tableau. Tās ir pievilcīgas un pievērš lietotāju uzmanību.

7. Mazāk “fake fotogrāfijas”, vairāk autentiskuma

Tā ir vel viena interesanta web dizaina tendence, kuru ir vērts pieminēt. Tā ir diezgan vienkārša, tomēr interesanta un intriģējoša.

Pārlūkojot tīmekli, pēdējos mēnešos, man radās sajūta, ka mēs redzam visiem pieejamo krājumu attēlu skaita kritumu tīmekļa vietnēs. Kā cilvēki, mēs dodam priekšroku un vēlamies redzēt ekskluzīvus attēlus, kas patiešām attiecas uz uzņēmumu vai konkrēto biznesa nozari, nevis vispārinošus attēlus. Man ir arī sajūta, ka web dizaineri drīzāk neizmantos attēlus, nekā izmantos šo te krājumu fotogrāfijas.


Fotogrāfija ir mākslas forma un tā, varbūt nedaudz pat izzuda dažos pēdējos gadus. Bet 2017. gadā tā ir atgriezusies un vel jaudīgāka nekā jebkad agrāk. Tomēr svarīgi atcerēties, ka jūsu tīmekļa vietne kalpo konkrētiem mērķiem, un tāpēc viss tās saturs, ieskaitot attēlus, pilda šīs funkcijas.

Arī jūsu cilvēku foto (“Mūsu komanda”) ir populāri – izmantojiet iespēju un piešķiriet seju savam zīmolam. Pieaug, ne tikai autentiskie attēli, bet arī karikatūras, komiksi un citas ilustrācijas. Itsevišķi IT komūnu vidū komikss var kalpot, kā lielisks formāts, lai konkrēti apspriestu kādu tēmu vai detalizēti to paskaidrotu.

8. Material dizains

Pēdējos gados Google ir attīstījis material dizainu un tas tiek nepārtraukti izlaists visās Google lietojumprogrammās, tostarp, tādos pakalpojumos, kā Gmail, Google Maps, Google drive un YouTube. Material dizains jau no 2013. gada sākuma tiek prezentēts kā meklēšanas vienums, tomēr par mainstream, tas kļuva tikai 2015. gadā.

Tas ir dizaina veids, kas paredzēts, lai veidotu un piešķirtu hierarhijas nozīmi un īpašu odziņu mājas lapai, tas vērš lietotāju uzmanību dažādām vietām, reaģējot uz lietotāja darbībām.
Paši lietotāji izraisa material dizaina kustības. Material dizains izmanto ģeometriskās formas, lai vizuāli uzlabotu mājas lapu, rada tajā dziļumu un reālismu. Tas kļūst aizvien populārāks visā pasaules tīmekli, pateicoties tā “dzīvajam” statusam, elastīgumam un saderībai ar visa veida ierīcēm.

9. Long-scrolling mājas lapas

Long-scrolling mājas lapām ir gan savi plusi, gan mīnusi. Bet kopumā mēs redzam arvien vairāk Long-scrolling mājas lapas, un tostarp, galvenokārt, sastopamas veiksmīgas lapas, kā Facebook, Twitter un Instagram, šīs lapas noritināt līdz apakšai šķiet, ka nav iespējams.
Facebook, Twitter un Instagram ļauj lietotājiem ritināt uz leju stundām ilgi, nepārtraukti redzot jaunu saturu.

Kā cilvēku rase, mēs tiekam izmantoti rīcībai. Mūsdienās daudzas lapas no izvēlnēm un sekcijām pārvieto visu vienā, garā lapā. Tādā lapā var izvietot attēlus, rakstus un videoklipus, lai pievienotu vērtību, un padarītu interesantāku jūsu lietotāju pieredzi.

Turpiniet ritināt uz leju.

10. Tipogrāfija kļūst liela

Tipogrāfija kļūst lielāka un treknāka. Jau 2016. gadā bija novērojams pieaugošais “in size” un “out there” dizains, bet šī tendence tā arī vairs neapstājas.

Zīmoli kļūs vel lielāki, pievērsīs vel vairāk acu skatienu, arī full screen režīmā. Dinamiskās krāsas un tekstūras tiks apvienotas ar interesantiem un saviļņojošiem fontiem, lai radītu kopējo “Wow” efektu.

Secinājumi

Pat ja mēs domājam, ka pilnīgi viss šajā sarakstā ir tiešām brīnišķīgi, tomēr nemēģiniet ikkatru no šīm tendencēm iespiest savā jaunajā mājas lapā.

Dažas lietas nostrādās konkrētās kompānijas labā, bet dažas nē.
Ņem un izvēlies, kuri stili un iespējas jūsu klientam ir vajadzīgi un, to, ko viņi vēlas. Mēģinot izdarīt pārāk daudz, automātiski kritīsies jūsu mājas lapas UX reitings. Tāpēc esiet izvēlīgi, uzmanīgi un pats svarīgākais radoši.

No Comments

Post A Comment